قالب جداگانه برای هر برگه در وردپرس
 

فرض کنید شما می خواهید در قالب سایت خود برای هر برگه ای که ایجاد می کنید مانند : تماس با ما، تصاویر و… یک استایل یا قالب مخصوص آن صفحه را داشته باشید به طوری که استایل آن صفحه مثل تماس باما با بقیه برگه ها متفاوت باشد.

امیدوارم که منظورم را خوب منتقل کرده باشم. برای انجام این کار ابتدا یک فایل php با نام دلخواه در کنار دیگر فایل های قالب خود ایجاد کنید. مانند : e-g-page.php

دقت کنید این فایل نباید نام آن page.php چون این فایل، فایل پیشفرض برگه های شما می باشد و ربطی به این کار ندارد. زمانی که شما فایل خود را ایجاد کردید بلافاصله کد زیر را در بالای این فایل اضافه کنید.

<?php
/*
Template Name: e-g-page
*/
?>

نکته : در کد های بالا در جلوی Template Name لازم نیست که حتما اسم فایلی را که ایجاد کردید وارد کنید. می توانید نام دلخواه خود را بنویسید.

در ادامه کار بعد از کد های بالا کد های php این فایل خود را بنویسید. این کد ها همانند فایل page.php قالب شما هستند و اندکی دارای تغییراتی مانند نحوه نمایش : عنوان ها، متن برگه و… می باشند که اگر شما قالب طراحی کرده باشید این کار را به خوبی بلد هستید.

بعد از این کار فایل خود را ذخیره کنید و به پیشخوان > ایجاد برگه وارد شوید. در قسمت سمت چپ صفات برگه، قالب را مشاهده می کنید که اضافه شده است و می توانید قالب خود را از آن لیست انتخاب کنید.


نظرات و دیگر موارد

 1. سلام عزیز این کد رو گذاشتیم تو اون فایل ادامه کد باید چی بزاریم

  منظورم استایل صفحه هستش چجوری یه قالب جدید رو تو فایل بزاریم

  ممنون میشم پاسخ بدید و اگه بشه برای نمونه یه فایل پی اچ پی امادش رو بزارید برای درک بهتر ممنون میشم مرسی و خسته نباشید

 2. اقا من اون اولش ک میگید یک فایل php به قالب اضفه کنید
  اینو نمیدونم چجوری اضفه کنم ؟؟

 3. ممنون از سایت خوبتون..بسیار عالی و کاربردی بود.

 4. ممنون عالی بود

 5. با سلام و خسته نباشید
  من می خواستم درون سایتم تبلیغات بگذارم مثل تبلیغات بالای سایت شما میشود را هنمایی ام کنید که این کد ها را از کجابیاورم منظور من همان تبلیغ است نه نحوه گذاشتن و یا مکانشان من فقط کد های تبلیغاتی را می خواستم ممنون

 6. درود
  بسیار غالی بود…!