تغییر رمز عبور با فایل functions.php در وردپرس
تغییر رمز عبور با فایل functions.php در وردپرس

سلام
شاید برای شما هم پیش بیاد که رمز عبورتون برای ورود به پیشخوان وردپرس رو فراموش کنید. معمول ترین راه استفاده از بخش بازیابی رمز عبور و یا استفاده از phpmyadmin هستش. اما خوب، اگه این دو مورد کار نکردن چی؟ وردپرس هنوز هم یک راه دیگه برای بازیابی رمز عبور داره!
راه سوم بازیابی رمز عبور در وردپرس از طریق فایل functions.php قابتون هستش! خوب البته شاید بگید وقتی نمی تونم وارد ناحیه وردپرس بشم چجوری این فایل رو ویرایش کنم؟ خوب پاسخ سادست! کافیه از طریق فایل منیجر کنترل پنل هاستتون و یا یک نرم افزار مدیریت FTP مثلا FileZilla وارد هاستتون بشید، به محل نصب وردپرس برید، وارد پوشه wp-content بشید سپس پوشه مربوط به پوسته ها یعنی themes رو باز کنید. حالا اینجا چند تا پوسته مختلف وجود داره (احتمالا :D) پس پوشه مربوط به پوسته فعالتون یعنی پوسته ای که هم اکنون سایت با استفاده از اون نمایش داده میشه رو باز کنید و فایل functions.php اون رو ویرایش کنید. اگر هم نداشت می تونید خودتون بسازیدش! (البته فراموش نکنید اگر این فایل رو خودتون ایجاد کردید باید قبل از کد زیر <?php و بعد از اون ?> رو قرار بدید)
حالا کد زیر رو درش قرار بدید:

wp_set_password('ThemeDesigner',1);

البته به جای ThemeDesigner رمز عبور جدیدتون و به جای ۱ آیدی کاربریتون در وردپرس رو وارد کنید. (اگر تنها یک کاربر در سایتتون وجود داشته باشه و یا شما از کاربری استفاده کنید که در هنگام نصب وردپرس ایجاد شده آیدی شما ۱ خواهد بود در غیر این صورت اینو باید از phpmyadmin و جدول wp_users بفهمید)
سپس با یک بار بروز آوری (Refresh) صفحه اصلی سایت رمز عبور شما تغییر می کنه. به همین سادگی!
فقط رمز عبورتون رو یکجا یادداشت کنید که دوباره از خاطرتون نره 😉

نظرات و دیگر موارد
اگر این قالب را دوست دارید امتیاز دهید :
یک دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

  1. mehrdad در مارس 9, 2017 ساعت 4:58 ق.ظ  گفته :

    سلام
    این کدی رو که نوشتید دقیقا باید کجای کدهای پوسته کپی کنیم.