فعال کردن پشتیبانی از تصویر شاخص در قالب وردپرس
 
فعال کردن پشتیبانی از تصویر شاخص در قالب وردپرس

اگر شما هم از طراحان قالب هستید و تمایل دارید تا قالب های خود را به وردپرس ترجمه کنید باید نکات بسیاری را فرا بگیرید. یکی از این نکات فعال کردن پشتیبانی از تصویر شاخص در وردپرس هستش که از اهمیت بالایی برخورداره. تصویر شاخص تصویری هستش که کاربر به هر مطلب در هنگام ارسال مطلب اختصاص میده و از این مطلب در جهت نمایش در مکان های مختلف از قالب استفاده میشه.
برای فعال کردن این قابلیت نخست باید دستور زیر رو به فایل functions.php قالب خودتون اضافه کنید:

// Add support for Featured Images

if (function_exists('add_theme_support')) {

	add_theme_support('post-thumbnails');

	add_image_size('app1', 150, 150, true);

	add_image_size('app2', 350, 350, true);

}

در دستور بالا ما به وردپرس گفتیم که پشتیبانی از تصویر شاخص رو فعال کنه و هر تصویری که آپلود میشه به صورت خودکار دو تا تصویر ازش با سایز های ۱۵۰ در ۱۵۰ و ۳۵۰ در ۳۵۰ بسازه. شما می تونید این مقادیر رو کم و زیاد کنید و یا حتی چندین مورد دیگه به اون ها اضافه کنید.
اما برای فراخوانی اون ها در قالبتون شما می بایست از دستور زیر استفاده کنید:

<?php if ( has_post_thumbnail()) the_post_thumbnail('post-thumb'); ?>

در دستور بالا یکی از اندازه هایی که برای تصویر شاخص انتخاب کردید رو با عنوان اون (که در دستور مثال بالا app1 و app2 هستن) رو به جای post-thumb وارد کنید. این قابلیت به شما امکان میده در هر مکان از قالب بنا بر مقتضای اون تصویری با اندازه مناسب نمایش بدید در حالی که کاربر یک تصویر بیشتر آپلود نمیکنه!


نظرات و دیگر موارد
اگر این قالب را دوست دارید امتیاز دهید :
۷ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. mamnon dadashi

 2. سلام
  دمت گرم خیلی خیلی ممنون

 3. اینم کد مورد نظر
  از کد شما هم استفاده کردم ولی همون اتفاق می افته

 4. با سلام من میخوام قابلیت تصویر شاخص را در پوسته وردپرسم اضافه کنم خیلی از سایت ها رو گشتم و فقط میگند از این کد در فایل فانکشن قالب استفاده کنم . اما وقتی من این کد را فایل فانکشن قرار میدهم کل قالب قسمت پیشخوان (نه قالب اصلی) به هم میریزه . از صفحه قالب پیشخوان قبل و بعد از قرار دادن این کد عکس گرفتم و در آدر هاس زیر قرار دادم لطفا راهنماییم کنید . این عکس قبل قرار دادن کد در فایل فانکشن : http://www.iepnu.ir/befor.jpg این عکس بعد قرار دادن کد در فایل فانکشن : http://www.iepnu.ir/after.jpg

 5. آموزشتون سریع و عالیه

  ممنون

 6. مرسی. دو روزه دنبالش بودم

  پاسخ شما :
  خواهش.